události

 • Hanácké woodstock

  05.
  srpna 2017
  Sobota
  - 13:00 -

  KONEC: neděle 06. srpna 2017, 0:40
 • festival letiště hranice

  18.
  srpna 2017
  Pátek

  KONEC: sobota 19. srpna 2017

  Ve dnech 18. – 19. srpna 2017 ožije areál letiště v Drahotuších u Hranic na Moravě svátkem progresivní hudby. Čtvrté pokračování multižánrového festivalu Letiště nabídne přelomový hudební program, který se ponese v duchu art & party. Oproti uplynulým bouřím se návštěvníci mohou těšit na všudypřítomnou pohodu a spoustu interpretů, mezi kterými se objeví i velká zahraniční jména. Pivo Chomout nesmí na této akci chybět!


  www.letistefest.cz • Facebook událost

 • Recyklojízda – cesta pro dobrou věc!

  12.
  září 2017
  Úterý
  - 10:45 -

  Vydáváme se na cestu podpořit dobrou věc!
  Zatím jen necelá polovina baterií, které jsou v Česku dány do oběhu, končí na recyklaci. Chceme, aby jich bylo mnohem víc, protože každá baterie, která skončí ve směsném odpadu, škodí přírodě. Proto se v září 2017 vydáme na cestu po vlastech českých a moravských. Projedeme republiku od západu na východ a budeme se snažit všechny, které potkáme, přesvědčit, aby použité baterie odevzdávali na recyklaci.

  Deset dní v sedle elektrokola
  Naši cestu zahájíme 5. září v Aši a ukončíme 14. září v nejvýchodnější obci republiky Bukovec. Na trase nás čeká 23 zastávek v obcích.

  Chceme s lidmi mluvit o recyklaci
  Náš tým Recyklojízda 2017 na elektrokolech bude po cestě navštěvovat děti ve školách, setkávat se se zástupci krajských, městských i obecních úřadů, povídat si s lidmi na náměstích, ale i kdekoliv jinde po cestě. Na sobotu 9. září, která byla vyhlášena Evropským dnem recyklace baterií, plánujeme uspořádat zábavně vzdělávací akci pro veřejnost – zejména pro rodiny s dětmi (v Čelákovicích, Nymburce a 10. září také v Poděbradech).

  Partneři, podporovatelé a nadšenci vítáni!
  Základní tým, který zdolá celých více než 700 km, sestává ze 3 jezdců na elektrokolech. Po cestě budeme přibírat další dobrovolníky, kteří nás doprovodí na svých kolech. Jak jednotlivce, tak skupiny. Vítáme spolupráci s celostátními i regionálními médii, protože pro propagaci celého projektu jsou média nepostradatelná.

  Pivovar Chomout také pomáhá
  Jedním z partnerů akce je i pivovar Chomout, který pro vás připravil malé osvěžení. V úterý 12.9. kolem 10:45 na vás bude ve Sluňákově čekat ochutnávka piva, které vám dodá potřebnou energii na další cestu. Podrobnější popis trasy najdete na stránce Recyklojízda v Litovli a Recyklojízda v Olomouci.


  www.ecobat.cz • Facebook událost