Naše vize

Vaříme pivo… pro naši i vaši radost
Začalo to nenápadně. Potkaly se dvě rodiny a jedním z častých témat bylo jídlo a pivo. Po pravidelných saunových dýcháncích jsme ochutnávali různá piva, ale našli jsme jen málo těch, které by nám opravdu chutnaly. Proto jsme si uvařili svoje, které si ale oblíbili i naši kamarádi a známí. A tak, aby zbylo i něco pro nás, si chlapi řekli, že společně postaví pivovar. Jen tak, ale hlavně pro radost. Své nadšení snadno přenesli i na ostatní členy rodiny. Rozbily jsme všechny prasátka a pokladničky a podařilo se tak nasbírat dost peněz na stavbu zatím největšího pivovaru v Olomouci.

Pivovar sídlí ve sto let starém hospodářském dvoře, na místě někdejších chlévů. Hostinec je v prostorách původního selského domu, kde stále bydlíme. Dvůr jsme přestavěli na zahrádku, ve které můžete posedět ve stínu Katalpy se sklenicí dobrého piva a nechat na sebe působit atmosféru místa. Rekonstrukce byla rozsáhlá a téměř nezůstal kamen na kameni. Velké díky za realizaci našeho snu patří společnosti Moravská výrobní a.s., která je našim partnerem pro všechny další stavební úpravy, které jsme si navymýšleli.

Dohromady máme kupu dětí, že máme děti rádi je znát. Na zahrádce i v hostinci pro ně máme připravený prostor ke hraní. Rádi přivítáme i vaše pejsky a jiné mazlíčky.

Vaříme pivo… pro celý region
Kapacita naší varny nám umožňuje vařit ve větších objemech. Díky tomu jsme schopni pravidelně zásobit vybrané restaurace v okolí, a naše pivo se tak může stát vskutku regionálním produktem. Od listopadu 2014 naše pivo získalo také toto oficiální označení. Na čepu u nás vždy najdete 4 až 6 druhů piva. Také plníme do PET lahví, párty soudků či sudů a od června 2016 taky do skla 0,33 a 0,75l. Pivo si můžete objednat na oslavu nebo ke grilování. K zapůjčení máme pípu i výčepní zařízení.

Vaříme pivo… samozřejmě český ležák, ale také…
Celosvětově je popsaných přes 100 druhů piva, a našim záměrem je tak kromě jiného rozšířit naše i vaše pivní obzory. Budeme proto zvát sládky i ze zahraničí, aby u nás vařili pivo podle svých receptur. Postupně bychom rádi uvařili originální piva všech druhů a představili vám celou paletu pivních stylů. Chceme také spolupracovat s místními domácími pivovarníky i milovníky piva a s jejich pomocí objevovat nové chutě a recepty.

Vaříme pivo… a chceme se o to s vámi podělit
Prostřednictvím exkurzí se u nás můžete seznámit s celým procesem vaření piva. Součástí exkurze je i ochutnávka piva z tanku v různých stádiích kvašení. Nebo si můžete uvařit pivo pro sebe a své známé. Naše zážitkové poukazy vám umožní zůčastnit se procesu vaření piva od začátku až do konce. Rádi bychom přispěli k pozvednutí pivní kultury v kraji a vychovali si své pivní znalce. Můžete se zúčastnit Pivních dýchánků, kde degustujeme a hodnotíme piva různých značek.

Vaříme pivo… zdravé, živé pivo plné vitamínů
Živé pivo dělají živé kvasnice. Pasterací při vysoké teplotě a filtrováním se tyto živé kultury částečně nebo zcela zničí. Živé kvasnice obsahují celý komplex B vitaminů, minerálů, bílkovin a enzymů, jejichž konzumace významně přispívá k prevenci různých onemocnění. V našem pivovaru chceme používat tradiční kmeny pivovarských kvasnic, a tak spolupracujeme s Výzkumným ústavem pivovarským a sladařským v Praze.

Chmel dává pivu hořkost a vůni. Má mnoho chutí, a my jich chceme objevit co nejvíce. Tradiční i méně známé české chmely mají jemnou vůni a chuť, na rozdíl od silných chmelů amerických, australských nebo novozélandských. Nezapomínáme ani na anglické a německé. Výběr toho správného druhu dělá naše pivo originálním a nejlépe vynikne ve svrchně kvašených pivech (ALE, IPA, APA a dalších).

Naše pivo vaříme v srdci Hané, kolébce šlechtění a pěstování pivovarnických ječmenů. Máme rádi tradice a chceme, aby to bylo v našem pivu znát. Spolupracujeme proto převážně s humnovými sladovnami regionu, ale pro vybrané receptury nakupujeme slad i od zahraničních výrobců.

Dobře namíchaný poměr všech složek pak dodává pivu vyváženou chuť.

Vaříme pivo… a k němu jídlo přesně na míru
Pivo je stejně ušlechtilý nápoj jako víno. A podobně jako víno, pivo k jídlu zkrátka patří. Kolik druhů piva, tolik kombinací s různými druhy jídla. Rádi bychom vás obohatili o tento zážitek, proto chceme podávat k jednotlivým druhům piva i jídlo, které jeho chuť doplní i obohatí. V našem pivovarském hostinci tak můžete ochutnat váš oblíbený druh piva ve vyladěné kombinaci s jídlem.

Vaříme pivo… a chováme se ekologicky
Plnění do PET lahví je věcí poptávky. Má své výhody i nevýhody. Protože se nejedná o zrovna ekologický způsob, snažíme se přírodě pomoci tím, že z každé PET lahve darujeme 1 Kč na projekt Ukliďme česko. Skleněné láhve jsou jednorázové a třídění je tak na vás. Děkujeme, že třídíte!