Šestá pípa

CHOMOUT - logo - 6.pípaJen a pouze v hostinci na šesté pípě můžete ochutnat naše zkušební várky všech pivních stylů. Vaříme v množství do 100 l v nepravidelných intervalech. Recepty tvoříme podle momentální sládkovy inspirace, kterou můžete ovlivnit vašimi podněty. Ochutnat lze čepované a jenom v degustačním množství 0,3 l. Některé zkušební várky stáčíme i do skla 0,75l pod názvem Experiment #.

Váš názor nás zajímá, a proto jsme vytvořili veřejnou skupinu na Facebooku. Připojte se ke skupině Spolek Šesté pípy kde můžete hodnotit i Experiment# a sdílejte zde s ostatními své názory. Nejlépe hodnocené piva potom uvaříme v plné várce.

Chilly Ležák

Spodně kvašený světlý ležák

Je podzim, ochladilo se … je na čase se zahřát. Pokud patříte mezi milovníky pálivých jídel, tak přesně pro vás jsme naladili náš světlý ležák s čerstvou úrodou chilli papriček. Chmelu dokonale doplňuje vysoce pikantní chuť, která se příjemně rozleje po celém těle. Ideální je v kombinaci s jídlem. Nabízíme na 6. pípě v malém množství a pouze v naše pivovarském hostinci.

Parametry: 27.9.2017 • 11,9° • 4,5 % obj.alk. • 35 IBU

BREXIT Ale

Svrchně kvašené polotmavé pivo

Dnes v Británii rozhodují o setrvání v EU a meteorologové hlásí rekorní teploty. Obě události nám dnes pomůže přečkat naše zkušební várka BREXIT ale. Jde o britský Mild Ale. Lehké, sladové pivo s anglickým chmelem Fuggles. Ale tentokrát nečekejte chmelovou bombu. Bronzově hnědá barva, sladová chuť a vůně, stopy hořkosti po chmelu a kyselosti po praženém ječmenu na pozadí. Ejlik s 2,8 % alkoholu ideální do dnešního horkého dne. Prijďte ochutnat, je ho jenom 50 l! Na čepu od 23.6.2016.

Parametry: 8,5° • 2,8 % obj.alk. • 15 IBU

Chilly IPA

Svrchně kvašený polotmavý speciál

S příchodem teplých dní jsme pro vás připravili Chilli IPA pro ochlazení. Slyšíte správně, pro ochlazení. Naši Chilli IPA můžete ochutnat ve čtyřech různých variantách ze dvou různých druhů kvasnic a dvou urovní pálivosti. Ta první vás naladí dotekem papriček Jalapenos a plynule přejde do kompozice hořkých citrusově pryskyřicných amerických chmelů. Druhá je přímočarý zásah Jalapenos a moc víc nečekejte, pouze vychutnávejte…k úpné dokonalosti jsme pro vás připravili i Chilli menu. Vše v nabídce od 24.5.2016.

Parametry: 15,5° • 6,2 % obj.alk. • 48 IBU

Pšenka II. a III.

Svrchně kvašené světlé pšeničné pivo

Už teď v zimě se zase těšíme na naši letní pšenku. A protože nezahálíme, zkoušíme i jiné kvasničné kmeny než jsme používali doteď. Ve spolupráci s německým pivovarským výzkumným ústavem Weihenstephan jsme získali dva nové kmeny německých pšeničných kvasnic. První je tradiční bavorský kmen, který dává více ovocnou a kyselou pšenici s tóny meruněk a smetany. Druhý je modernější kmen, který vytváří vyrovnanější chuťový profil vhodný pro netradiční silnější chmelový akcent. Takže prijďte, ochutnejte a hlavně nám dejte vědet, který je pro vás ten lepší. Od každého vzorku máme 20 l. První narazíme v pátek, druhý hned, jak vypijeme ten první. Na čepu od 8.1.2016.

Saison

Svrchně kvašené světlé pivo

Druhý v pořadí je tento letní speciálek. Léto je v plném proudu, teploty rekordně šplhají, a tak jsme uvařili typicky letní sezónní pivo z belgického regionu Valonsko. Osvěžující pivo, které původně vařil každý farmář pro spláchnutí žňového prachu. Náš “sezónek” je svěží po pšenici a ovocný po použitých kvasnicích. Pozor – prudce pitelný!

Parametry: 11,5° • 4,5 % obj.alk. • 30 IBU

Konopná pšenka St. Leopold

Svrchně kvašené světlé pšeničné pivo

Jako první pivo z šesté pípy pro vás máme unikátní konopnou pšenku St. Leopold. Jako obvykle nepoužíváme žádné extrakty, ale vaříme přímo ze sušeného technického konopí vyšlechtěného v Itálii. Kdo z vás by čekal veselé pivko z veselého konopí bude zklamán. Žádné THC nikdy neobsahovalo. Nádherně konopně voní, ale jiné účinky, kromě těch známých z alkoholu, rozhodně nečekejte. Slámově žlutá barva, bohatá vůně medově sladkých konopných palic, lehké a svěží tělo s dlouhatánským sladkým pryskyřičně konopným dozvukem se slabým podtónem banánu a hřebíčku.

Parametry: 13,5° • 5,5 % obj.alk. • 10 IBU