O nás

 • Jura

  spolumajitel / sládek
  Do Olomouce, kraje ječmene a chmele, jsem se přesunul za studiem. Pivo mě dlouho nic neříkalo. Ale pocházím z historické pivovarské obce Jarošova, ve škole mě běžně komolili příjmení na Ochmelka, druhá část rodiny jsou Chmelařovi, no a tak mě to nakonec doběhlo. Moje rodné Slovácko je vinařská oblast, přes víno jsem se naučil objevovat i různé chutě v pivu. Začal jsem s domácím vařením, baví mě různé pivní styly a hlavně pořád nové piva. Moje role je zajistit plné tanky a taky pestrou nabídku. Dej Bůh štěstí!
 • Jarda

  spolumajitel / prodej
  Moje pivní vášeň začala kolem roku 1971, kdy nám s kamarády pivo tak chutnalo, že jsme se rozhodli založit Pivní Stranu Českou, která funguje dodnes. Je málo potravin, nebo pochutin, které jsou tak pevně zakotveny v mém životě jako pivo. Po změně režimu jsem si myslel, že přechodem pivovarů do soukromých rukou se nabídka i kvalita piv vylepší, ale po letech čekání mne napadlo - když chceš, aby v tom pivku byly dobroty, tak není jiná možnost než si zkusit uvařit pivko sám. A tak cca před osmi lety jsem začal vařit a pořád ve větším hrnci. Velmi chutnalo a tak před třemi lety jsem se tedy rozhodl „obětovat“ svůj dům zlatavému moku a postavili jsme pivovar s hostincem pro radost nám i všem kdo mají rádi poctivé pivo.
 • Bára

  Jurova manželka / marketing
  Původem jsem z Bratislavy. V Olomouci jsem vystudovala Personální management a několik let jsem v tomto oboru pracovala. V posledních letech jsem se věnovala našim dětem a teď se vracím zpět do pracovního procesu. Moje role v pivovaru je jednouchá: prostě plním přání všech kolem na počkání a zázraky zvládám do dvou pracovních dnů. Diskutuji s vámi na Facebooku nebo odpovídám na vaše dotazy mailem či telefonicky. S důvěrou se na mně můžete obrátit. Dej Bůh štěstí!
 • Míša

  Jardova manželka / hostinec
  Byť je mým oborem oděvní návrhářství, od jehly jsem se dostala až k pípě. Přes rozjezd dnes již fungující kavárny jsem si ověřila, že lidé ocení kvalitu a originální přístup. O totéž se snažím i v hostinci, za jehož chod zodpovídám. Spolu s manželem se podílím na konečné tváři našeho podniku. Záleží mi na tom, abychom šli s dobou a přitom se nezpronevěřili tradičním postupům. Ať se vám u nás líbí.
 • Vladan

  Prodej a distribuce
  V profesním životě jsem se vždy věnoval obchodu. Pokaždé jsem měl to štěstí dostat se k zajímavým lidem a věcem, ke kterým jsem vášnivý vztah už měl, nebo si je postupně zamiloval. Ať už šlo o knihy a komiksy, orientální umění, látky a nábytek či kouzelný svět perských koberců. S pivem to bylo zdaleka nejjednodušší. V pivovaru se mi poštěstilo, že mám kolem sebe skvělou partu lidí. Mám na starosti hladkou a bezpečnou cestu našeho blaho – a životadárného moku k zákazníkovi a zároveň mohu nakouknout pod ruce našim sládkům – alchymikům. Dej Bůh štěstí, ať se dílo daří!
 • Petr

  vedoucí výroby
  Jelikož pořád vaříme, tak Peťa nemá čas napsat něco o sobě. Ale slíbil, že jakmile to půjde, tak to udělá.