uletňák 16.9.

UČINKUJÍCÍ…

KLAUN FAMILY • malí i velcí zajíjí společně šou plnou tanců a písniček, soutěží a her, veselých barevných rekvizit a balonkových zvířátek.

KEJKLENÍ (KLAUN PEPA) • Klaun a žonglér Pepa si pro Vás připravil žonglérskou dílnu a s jeho pomocí si tak sami vyzkoušíte,jak žonglování působí na Vaše tělo a soustřeďuje Vaši mysl. Můžete si tak vyzkoušet : míčky,kužely,diabola,flowerskicky,taliřky,hula hoop obruče a různé balanční techniky:chůze po slack line,rolo bolo,pedala,nebo třeba jízdu na jednokolce.

SUN+DEAD • je projekt hudebníka Václava Havelky ze skupiny Please The Trees a jeho osmi letého syna, který ho doprovází na bicí. Prvorozený syn herečky Lenky Krobotové a hudebníka Václava Havelky – Šimon se doslova narodil s bubenickými paličkami v ruce. Posedlý rytmem od narození jej nejprve neustále vyťukával do všem možných předmětů kolem sebe až do momentu, kdy mu rodiče ke třetím narozeninám koupili bicí soupravu. Od té doby pro něho a jeho tatínka není větší radosti než spolu hrát a koncertovat. K dnešnímu dni odehrálo duo v průběhu let mezi 6 – 8 lety Šimona desítky koncertů a další přibývají. V repertoáru duo nemá skladby pro děti ale písně ať už autorské, většinou z repertoáru Please The Trees, nebo svých oblíbených kapel jako The Beatles, The Rolling Stones, Wilco a dalších. Šimonovými bubenickými vzory jsou Glenn Kotche, Ringo Starr, Charlie Watts a Steve Shelley.

SLACKLINE OLOMOUC • …vám umožní si na vlastní kůži vyzkoušet slackline – moderní provazochodectví. Po celý den vám budou k dispozici zkušení instruktoři ze spolku Slackline Olomouc. Slackline je balanční sport, který zábavnou formou posiluje vnitřní svaly, zlepšuje koordinaci, koncentraci a zlepšuje správné držení těla. Hlavně je to ale zábava!

MARTIN ŠAFAŘÍK • se svým BANDEM na Letňáku mimo jiné připomene skladby ze své debutové desky KOLEM NÁS. Zkušenosti ze soutěže Československá Superstar mu daly možnost věnovat se hudbě naplno a koncertovat po celé ČR. Martin jako interpret, skladatel, producent a textař u svých písní dbá na značnou autenticitu. Přesvědčit se o tom budete moct se západem Slunce.

THE GARDENERS • příjemný akustický pop v podání šternbersko-olomoucké kapely. Autorské skladby, osobitý ženský vokál a bohaté nástrojové obsazení. Podupávat si nožkou do rytmu, vlnit se v bocích či zasněně plout s papírovými draky po obloze. Ta pravá atmosféra pro podzimní garden party.

NON SANCTI • se postará o nezapomenutelnou ohnivou přehlídku plnou žonglování s hořícími kuželkami, levisticky, poi tyčemi, hula-hop a polykáním ohně. Pět mistrů, noc a amfiteátr…

AŤ ŽIJÍ DUCHOVÉ • Rodinný film / Komedie / Hudební / Fantasy, Československo, 1977, 80 min. Československá filmová pohádková klasika… komedie pro celou rodinu, kterou v roce 1977 natočil režisér Oldřich Lipský podle námětu Dalibora Pokorného. O tom, jak děti za vydatné pomoci duchů, rytíře Viléma Brtníka z Brtníku a jeho dcery Leontýnky, zachránily chátrající hrad před žampiony!

TOMÁŠ VELZEL vás S RADOSTÍ bude provádět celým dnem. Dostal totiž do vínku velký dar – radost. A jak nejlépe naložit s takovým darem? No, přece podělit se o něj!

OBČERSTVENÍ…

LA BOCA GRANDE • DOBRÁ ČAJOVNA – čajový vozíček • KLID V RUCHU se postará o plná břicha. Bude zauzené trhané vepřové, pivní gulášek, veganské dýňové kari, bio hovězí klobásy, tvarůžkové chleba a tak! • JAZZ TIBET CLUB – káva z Mocca master, něco sladkého ke kávě

ZÁBAVA …

TVOŘIVÉ DÍLNY, STANOVIŠTĚ S ÚKOLY, SOUTĚŽE, HRY A ZÁBAVA PRO DĚTI I DOSPĚLÉ • Po celý den zažijí malí i velcí – děti i dospělí, soutěže a hry, za jejichž splnění budou odměněny nejedním překvapením. Malá nápověda: Už jste měli někdy na obličeji třeba tygra? Čeká na Vás 8 stanovišť, ve kterých můžete Vy i Vaše milé ratolesti procvičit svou přesnost, hbitost, soustředěnost, procvičit své čichové buňky a hmat, zasoutěžit si s přáteli, poznat nové věci a hlavně se pořádně bavit! Čeká na Vás mimo jiné velká pavoučí síť, kterou musíte bez doteku projít, svou šikovnost nám předvedete ve slalomu při skákání v pytli, pomocí čichu si společně zahrajeme netradiční čichové pexeso.. Tohle a mnohem víc na Vás v sobotu na úletňáckým Úletňáku čeká. Tak začněte trénovat. Těšíme se!


Facebook event • vstupenky na místě 100 Kč a 50 Kč • Letní kino Olomouc a Klid v ruchu